First LEGO League ir jautrs un interesants veids kā apgūt zinātni un tehnoloģiju. FLL programma paredzēta skolēniem vecumā no 9 līdz 16 gadu vecumam. Tās mērķis ir popularizēt zinātni un tehnoloģiju jauniešu vidū un attīstīt  nepieciešamās zināšanas un iemaņas.

Lai piedalītos FLL sacensībās ir jābūt komandai (max 10 skolēnu) ar vienu pieaugušo. Komandai nav obligāti jāpārstāv skola, tā var pārstāvēt jau eskistējošu oganizāciju, pulciņu, vai vienkārši draugi, kuri vēlas kopā darīt aizraujošas lietas. Tieši tādēļ FLL programmu var izmantot kā interešu izglītības pulciņu skolā.

Komandas pieaugušajiem jeb treneriem nav nepieciešamas pastiprinātas zināšanas  tehnoloģijā. Skolēni ir tie, kuri veic lielāko galveno darbu. Vadoties pēc FLL pamatvērtībām, komandas piedalās ikgadējās sacensības. Trīs elementi – robotu sacensības, projekts un FLL pamatvērtības – veido gada “izaicinājumu”. Robotu sacensībās komandai jāuzbūvē un jāprogrammē autonoms LEGO Minstorm robots. Šajā sacensību sadaļā mērķis ir atrisināt dažādus uzdevumus un 2,5 minūtēs  iegūt pēc iespējas vairāk punktu. Vēlviens uzdevums FLL sacensībās ir prezentēt savu projektu. Katru gadu tiek noteikta jauna tēma jeb problēma. Komandām šī problēma ir jāizpēta un jānoskaidro, kā mūsdienās zinātnieki un inženieri to cenšas atrisināt. Pēc tam ir jāatrod inovatīvs risinājums, kas var arī būt pamatojoties uz eksistējošu risinājumu. Ļoti būtiski ir, lai dažādas komandas komunicētu viena ar otru un dalītos ar savu pieredzi.