Kas ir FLL?

FIRST LEGO League ir jautrs un interesants veids kā jauniešiem apgūt zinātni un tehnoloģiju, kā arī attīstīt nepieciešamās zināšanas un iemaņas.Starptautiski šīs programmas sacensības tiek organizētas vairāk kā 80 pasaules valstīs, kurās piedalās 25 000 komandas. Latvijas sacensību uzvarētājiem tiek dota iespēja piedalīties Eiropas atklātajā čempionātā.

Programma paredzēta skolēniem vecumā no 9 līdz 16 gadiem. Lai piedalītos FIRST LEGO League sacensībās, ir nepieciešama komanda (sākot no 2 līdz 10 skolēni) ar vienu pavadošo skolotāju/ treneri. Programma sastāv no trim elementiem – robotu spēle, projekts un pamatvērtības.

No citām robotikas sacensībām FIRST LEGO League atšķiras ar to, ka robotikas turnīri notiek uz speciāli šai programmai izgatavotiem laukumiem ar misijām, kuras izpilda komandas veidots autonoms LEGO MINDSTORMS robots. Pēc vairāku nedēļu gatavošanās, jaunieši demonstrē ne tikai savas spējas LEGO MINDSTORMS robotu būvēšanā un programmēšanā, bet arī prezentē savas zināšanas par mūsdienu zinātnes aktualitātēm. Pamatvērtību sadaļā dalībnieki demonstrē savas spējas darboties komandā.

Uzdevumi un ieguvums:

Radīt inovatīvus risinājumus problēmām, ar kurām saskaras mūsdienu zinātne.

Veidot stratēģiju, dizainu, būvēt, programmēt un autonomu robotu, izmantojot LEGO® MINDSTORMS® tehnoloģiju.

Pielietot matemātikas un zinātnes jēdzienus

Bērni attīstīs savu pieredzi un būvēs ceļu uz nākotnes karjeras izvēli.

Nosacījumi:

  • Lai piedalītos sacensībās, ir jāreģistrējas.
  • Dažādās pasaules vietās, kur tiek organizētas FIRST LEGO League sacensības, ir vairāku līmeņu sacensības. Lai komanda varētu cīnīties par čempiona titulu, sākumā jāpiedalās pirmā līmeņa sacensībās. Komandām var nebūt vairākas iespējas, lai pārietu uz nākamo līmeni. Pirms reģistrējiet komandu, pārliecinieties un sazinieties ar organizatoriem par jebkādiem jautājumiem, kas attiecas uz sacensībām.
  • Katrai komandai minimums jābūt vienam skolotājam vai pieaugušajam.
  • Komandai sacensību laikā jāpiedalās visās obligātajās vērtēšanas sadaļās – robotu spēle, projekts, pamatvērtības.
  • Robotu spēles laikā tikai diviem komandas dalībniekiem ir atļauts atrasties pie laukuma, bet pārējā komanda atbalsta turnīra laikā.
  • FIRST LEGO League žūrija un organizatori sagaida, ka komandas dalībnieki ievēro pamatvērtības ne tikai prezentācijas laikā, bet visā sacensību laikā.
  • Turnīru sesijas laikā, tikai FIRST LEGO League organizatori, tiesneši un žūrija var aizrādīt vai labot, vai citādi uzrunāt dalībniekus. Jebkura cita persona, piem., skolotājs, kas instruē, pamudina vai citādi iejaucas komandas darbā, vai robotu spēles turnīra laikā, FIRST LEGO League pārstāvjiem ir tiesības lūgt pamest telpas, vai sliktākā gadījumā, komanda var tikt diskvalificēta. Dažos gadījumos šāda rīcība var ietekmēt vērtēšanas rezultātus.